Pasja gwiazd

Piotr Michalak, czyli śpiewający fryzjer polskiego show biznesu

Od skończenia szkoły wiedział, że chce pracować w większym mieście niż to w którym się wychował. Mimo dużej nieśmiałość zawsze miał swoje zdanie swój styl i swoje cele. Mierzył wysoko, a to dzięki hejtom jest tu gdzie jest i dziękuję swoim hejterom za pomoc. Pracuje cały czas w Łodzi w samym centrum. Czesał już sporo celebrytów na różnorakie wydarzenia, wyjścia i pokazy mody.

46450833_312992825959543_8574598285988200448_n

Fot.: Bastek Czernek, na zdjęciu Piotr Michalak

Czym jest dla Ciebie pasja?

Pasja jest czymś co napełnia mnie do działania, od urodzenia uwielbiałem śpiewać. Można powiedzieć, że urodziłem się ze śpiewem na ustach. Niestety życie tak się ułożyło, że  miałem problemy z głosem. Długo przechodziłem mutacje i wstydziłem się swojego głosu. Po skończeniu liceum, postanowiłem udać się do szkoły fryzjerskiej. Na początku nie mogłem się odnaleźć w tej całej stylizacji fryzur. Dopiero po jakimś czasie bardziej się w to wkręciłem i zacząłem odnajdywać się w tej pasji. W tym momencie nie wyobrażam sobie robić coś innego niż bycie fryzjerem.

Jakbyś miał w życiu wybierać pomiędzy pasją do fryzjerstwa, a pasją do muzyki- to którą karierę byś wybrał?

Karierę śpiewającego fryzjera, nie mógłbym wybrać pomiędzy byciem wokalistą, a byciem stylistą fryzur. Obie te pasję są uzupełnieniem mnie. W śpiewaniu pozwala mnie się wyżyć emocjonalnie. A we fryzjerstwie najfajniejsze jest to, że widzę te zmiany które dokonuje na ludziach, widzieć ich uśmiech, zaskoczenie. Satysfakcja klienta jest największa satysfakcją dla mnie.

Zarówno wokal, jak i umiejętności fryzjerskie trzeba ćwiczyć. Czy trudno jest połączyć tak czasochłonne zajęcia?

Dla mnie nie jest to trudne, bo zawsze znajdę czas żeby śpiewać nawet w zaciszu domowym. Śpiewałem niejednokrotnie publicznie, współpracowałem z dj Barthusem – nagraliśmy kilka klipów m.in. klip „Blue” oraz ” Child”. Był jakiś czas temu pomysł, aby wykonać takie show w którym wykonuje fryzury i śpiewam. Niestety nie zorganizowano mi odpowiedniego mikrofonu by mógł wykonać taki występ. Czesałem dużo znanych osób m.in. aktorkę Kamile Kamińską, Rafała Maślaka, Aleksandrę Żuraw, Jana Dratwickiego i Jagodę Judzinską orazOsi Ugonoh, Michała Baryze. Niejednokrotnie stylizowałem gwiazdy na różnorakie sesje, wyjścia i pokazy mody, a metamorfozy wykonane przeze mnie są dobrze oceniane przez media.

46507265_206067283626499_7813767283590823936_n    Fot.: Bastek Czernek, na zdjęciu Piotr Michalak

Co jest najtrudniejsze w byciu stylistą fryzur?

Już teraz nic, bo pracuje w zawodzie 14 lat, wiem że na początku było mi trudno bo byłem osobą bardzo nieśmiałą. Można powiedzieć, że rzuciłem się na głęboką wodę lecz to mnie wzmocniło i dało mi siłę do działania. Na początku trudno było zaproponować mi coś od siebie, jakiś pomysł na fryzurę. Z biegiem czasu nabrałem większej pewności siebie i kreatywności. Teraz najfajniejsze jest to że ludzie mają w pełni do mnie zaufanie, ponieważ często nie mają na siebie pomysłu i oddają swoje włosy w moje ręce i pomysły.

Kto jest dla Ciebie inspiracją zarówno w jednej jak i w drugie pasji?

Nie inspiruje się nikim, staram się kreować własny wizerunek. Oczywiście śledzę najnowsze fryzury we fryzjerstwie, oraz muzyczne nowości na rynku. Moją idolką od lat niezmiennie jest Justyna Steczkowska z którą miałem raz okazję zaśpiewać na jednej scenie. Właściwie można uznać, ze to był spontan na koncercie. Była taka sytuacja, że Justyna Steczkowska poprosiła kogoś na scenę i koleżanka zgłosiła mnie. Można powiedzieć, że całkiem przypadkowo spełniło się jedno z moich marzeń. Po koncercie ludzie do mnie podchodzili i pytali mnie czy to było ustawione? Oczywiście nie było! To zdarzenie wzmocniło mnie, abym działał dalej w śpiewaniu.

Jakie masz marzenia na przyszły rok?

Grać zdecydowanie więcej koncertów, wziąć udział w jakiejś akcji na rzecz zwierząt. Nagrywać kolejne kawałki muzyczne, a z djem Barthusem mamy już pomysły na kolejne więc mamy nadzieję was zaskoczyć. Odnośnie fryzjerstwa to nadal być potrzebny wam do tego aby was upiększać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s