
Kobiece ciało jest Kosmosem!
Ciało kobiece-zna prawdę, zmienne jak ziemia, czułe jak światło, wytrzymałe jak baobab, z czasem kruche jak pierwszy śnieg. Piersi – jako symbol obfitości, zmienności kształtów, magii, nieokiełznane jak fazy księżyca – zachwycające swoją magią. Stąd pomysł na nazwę marki -„Due Lune” ( dwa księżyce 🙂 )
Koronka sprowadzana jest z Włoch, czy uważa Pani, że tam jest bardziej rynek rozwinięty?
XVI wiek, zwany w Polsce złotym wiekiem, przyniósł nam nie tylko znaczny rozwój kultury, jaki przyszedł wraz z renesansem i reformacją. W Polsce to właśnie Bona Sforza-pochodząca z Mediolanu, zadbała by dodać szatom smaku i szykowności noszonym na dworze królewskim. Jej rękodzielnicy przywieźli do Polski wyrafinowaną sztukę koronkarstwa i haftu – odtąd koronki pojawiły się wszędzie.
Dziś koronki wcale nie są mniej popularne, chodź rzadko kiedy spotykamy te ręcznie robione. O ile koronki to bardzo trudna i misterna sztuka, świadczy o tym wysoka cena wyrobów koronkowych. Koronka elastyczna to świetny materiał na bieliznę damską, bluzkę, legginsy. Delikatna i ponętna bielizna musi być koronkowa albo chociaż mieć wstawki z koronki!
Ostatnio są na topie kreacje z „ledwo przykrytymi” ramionami. Koronkowe wstawki pięknie prezentują się na plecach i to nie tylko w wizytowych kreacjach. Łączenie koronki z innymi dzianinami jest świetną zabawą i doświadczeniem dla projektanta. W obecnych czasach koronka jest wszechobecna, jej elementy wykorzystywane są w rękawiczkach, broszkach, woalkach, gumkach… spinkach do włosów. Modne stało się wtapianie koronki w plastikową biżuterię, naklejanie na lampiony na bazie słoików. Wieloletnie doświadczenie w branży bieliźnianej intuicyjnie pokierowało mnie do źródeł i do firm z przeogromnym doświadczeniem w projektowaniu i wytwarzaniu koronek oraz plenów koronkowych.
Jakich rad najczęściej poszukują Panie odnośnie bielizny?
Wbrew obiegowej opinii że rozmiar nie ma znaczenia, poprawne dopasowanie jest kluczowym wyzwaniem. Kobiece piersi są warte zainteresowania w momencie perfekcyjnego dopasowania biustonosza. Nie da się dopasować biustonosza bez uprzedniego przymierzenia go. Dużo zależy od rozmiaru i kształtu piersi. Inaczej zachowuje się młody biust, inaczej biust matki karmiącej dziecko piersią, a jeszcze inaczej osoby starszej. W zależności od kształtu piersi, może się okazać że tak naprawdę potrzebujemy biustonosza nawet o rozmiar mniejszego lub większego niż wynika to z pomiarów.
Czy Panowie również kupują chętnie bieliznę dla swoich kobiet w Pani sklepie?
Tak, oczywiście-bielizna podoba się również i Panom. Chętnie służę wtedy informacją jak poprawnie dopasować bieliznę w oparciu o kształty i wymiary osoby obdarowywanej. Bielizna to również wspaniały prezent!
Bielizna to ważna część naszej garderoby, na co powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupów?
Przede wszystkim musimy się określić jakiego biustonosza szukamy. Jeśli już poznaliśmy wymiary swojego ciała wtedy łatwiej poruszać się w lawinie informacji dotyczącej bielizny zawartej w szeregu różnorodnych tabel. Jednak istnieje potrzeba prawidłowego zakładania biustonosza. Wcale to nie jest takie oczywiste! Powinien on być lekko ściśnięty, ale wygodny przy zapięciu na najluźniejszą haftkę. Ta zasada jest istotna dla tego, że pas biustonosza z czasem nieco rozciągnie się. Ważne też, by tył naszego biustonosza układał się mniej więcej poziomo na naszym ciele.
Następnym krokiem będzie naciągnięcie ramiączek. Nie mogą być za krótkie i wżynać się w naszą skórę, ale powinny być na tyle krótkie by można je było rozciągnąć na maksymalnie cztery palce. Po naciągnięciu ramiączek tył naszego biustonosza nie powinien podjechać do góry a raczej pozostać na swoim miejscu.
Na koniec trzeba się nieco pochylić do przodu ( to sprawia, że biust łatwiej układa się w biustonoszu ) i ręką wygarnąć piersi aż z pod pachy w stronę miseczki. Dopiero teraz możemy ocenić, czy dany biustonosz jest dla nas odpowiedni i właściwe lub za małe miseczki bo na przykład bust wylewa się ponad górną krawędź biustonosza.
RODZAJE BIUSTONOSZY.
Dobór rozmiaru i odpowiedniego modelu jest bardzo ważny, ale to nadał nie wszystko. Istnieją bowiem różne typy biustonoszy. Inny stanik będzie nam potrzebny na trening fitness, inny na co dzień, a jeszcze inny do wieczorowej sukienki. Jak je rozróżnić?
BIUSTONOSZ BRALETTE
Bralette to taki typ miękkiego biustonosza kształt którego zaczerpnięto z biustonoszy dla nastolatek. Trend ten przez ostatnie lata niesamowicie rozwija się i ewoluuje zachwycając kolorami i różnorodnym kształtem. Braletka nie narzuca sztywnego kształtu biustu a wręcz przeciwnie podkreśla naturalny jego układ, najwygodniejsza dla mniejszych i średnich biustów. Może być wykonana wyłącznie z koronek, w połączeniu z dzianiną lub samych dzianin.
BIUSTONOSZ PUSH-UP
Jest to bardzo popularny biustonosz wśród kobiet z mniejszym biustem. Push-up to biustonosz który posiada dodatkową wkładkę w miseczce, dzięki czemu optycznie powiększa piersi. Jest to też super rozwiązanie przy dysproporcji po między prawą a lewą piersią, np. w skutek karmienia. Wyrównać można po przez włożenie wkładek w jedną z miseczek. Przeznaczony przede wszystkim dla kobiet z mniejszym biustem o zwartej strukturze.
BIUSTONOSZ PEŁNY ( FULL-CUP )
To biustonosz miseczki którego całkowicie okalają piersi. Nadaje się m.in. dla kobiet o dużym biuście. Najczęściej dla tych które straciły na wadze lub skończyły etap karmienia piersią. Biustonosze takie często szyje się z dość szerokimi ramiączkami i są wygodne. Ich wadą jest fakt, że nie nadają się do głębokich dekoltów.
BIUSTONOSZ NISKOZABUDOWANY / PÓŁPEŁNY PÓŁMISECZKI (HALF-CUP )
Taki biustonosz okala piersi przede wszystkim od dołu, odsłaniając, a nawet eksponując górny fragment piersi. To bardzo uniwersalny i popularny typ biustonosza, który nadaje się również do głębszego dekoltu.
BIUSTONOSZ BARDOTKA
To biustonosz, który jest niezbędny przed każdym większym wyjściem czy uroczystością. Ten typ biustonosza pozwala ładnie wyeksponować biust w letnim topie lub w eleganckiej sukni bez ramiączek. Nie posiada z założenia ramiączek ( często dodawane są odpinane.) Jego obwód przy górnej i dolnej krawędzi pasa zabezpieczony zazwyczaj silikonowymi paskami by w trakcie użytkowania nie ześlizgiwał się i pozostawał na swoim miejscu.
BIUSTONOSZ BALKONETKA.
Ten rodzaj biustonosza charakteryzuje się nisko osadzoną górną krawędzią misek ( układają się niemal poziomo). Służy do podnoszenia i eksponowania biustu, szczególnie sporego.
BIUSTONOSZ PLUNGE.
Pod tą nietypową kryje się biustonosz który przeznaczony jest do głębokich dekoltów w szpic. Charakteryzuje się sporą odległością krawędzi miseczek między piersiami, dzięki czemu nawet w przypadku głębokiego dekoltu nie będzie widoczny. Mostek jest umiejscowiony znacznie niżej, niż w przypadku pozostałych typów biustonoszy. Ten biustonosz przeznaczony jest przede wszystkim do eksponowania dekoltu i raczej mniejszych biustów.
BIUSTONOSZ PRZEDŁUŻONY ( LONGLINE / PÓŁGORSET )
Charakteryzuje się długim pasem biustonosza, przez co wyglądem przypomina nieco gorset. Modeluje nie tylko biust, również także boki i plecy, ponadto nie odznacza się na plecach tak silnie, jak pozostałe modele. Często stosowany do podkreślenia kreacji w stylu retro.
BIUSTONOSZ SPORTOWY.
Zazwyczaj jest miękki i elastyczny, wysoko zabudowany z grubego materiału. Jego podstawową funkcją jest przytrzymanie i unieruchomienie biustu, tak aby nie zaszkodziły mu wstrząsy podczas biegania czy podskoków. Nieużywanie dobrego stanika sportowego może się wiązać z rozciągnięciem tkanek piersiowej w skutek przeciążeń. Biustonosz sportowy powinien być wyjątkowo dopasowany do kształtu naszej sylwetki i być wygodny.
BIUSTONOSZ DO KARMIENIA
Warto kupować tego typu biustonosze będąc w ciąży w ostatnim trymestrze. Warto mieć na uwadze, że – w przeciwieństwie do pozostałych biustonoszy – ten do karmienia powinnyśmy raczej zapinać na ciaśniejszą haftkę. Z biegiem ciąży i etapem karmienia nasz obwód w biuście prawdopodobnie się zwiększy. W trakcie zakupu dobrze dopasowujemy biustonosz by na kolejnych etapach połogu i macierzyństwa, w tym szczególnie trudnym dla piersi okresie zapewnić im dobre podtrzymanie. Zabezpieczy to przed obwisaniem piersi na dalszych etapach.
Czy trudno się prowadzi biznes internetowe?
Początki są zawsze trudne. Jeżeli nawet mieliśmy styczność z klientami w poprzedniej firmie to w naszej spotykamy zupełnie inne sytuacje które wymagają nienaśladowczych rozwiązań.
Czy marka się wyróżnia na rynku bieliźniarskim?
Trudno na rynku zaistnieć przy tak wysokorozwiniętej konkurencji. Stawiam na bardziej indywidualne pojedyncze rozwiązania, bardzo krótkie serie w poszczególnych rozmiarach.
Co powinni klienci Due Lune życzyć marce?
Marka DueLune jest nowym dzieckiem na rynku polskim. Liczę na dużą wyrozumiałość oraz wsparcie klientek. Wszelakie podpowiedzi są mile widziane.
Więcej o marce: