Agnieszka Kałuża śpiewanie to jej pasja, ale również chętnie pomaga

37400922_2178420988839254_3245302839618043904_n

fot.: Agnieszka Kałuża i ja

Śpiewała w Szansie na sukces jedną z piosenek Wojtka Gąssowskiego- taki rock na cały blok. Rzuciła na kolana Roberta Leszczyńskiego wykonaniem piosenki „Kasztany” z repertuaru Edyty Górniak w programie Idol. Śpiewała w chórku do piosenki „Małgośka” w wykonaniu aktorki Eli Romanowskiej na jednym z festiwali emitowanym przez telewizję Polsat. W tym roku jest jedną z jurorek w programie „Śpiewajmy razem All together now” w którym ocenia młodych zdolnych ludzi.

Kiedy zaczęło się przygoda ze śpiewaniem?

To było jakieś 17 lat temu- to był mój zawód. Tak z miesiąca na miesiąc chwytałam się różnych projektów w tym telewizyjnych, teatralnych oraz musicalowych. Z różnych powodów zarówno prywatnych jak i zdrowotnych musiałam zrobić przerwę. Miałam operacje zatok, ponieważ miałam utratę głosu. Więc musiałam znaleźć inną opcję, która równie będzie zajmująca i tak powstał blog Aga Pomaga.

Aga pomaga nie od dziś. A od kiedy istnieje Twój blog i skąd powstał pomysł na blog Aga Pomaga?

Ten projekt powstał jakieś trzy lata temu, krótko mówiąc po moim rozwodzie, kiedy zmieniło się całe moje życie. Choć moim zawodem i największą pasją w życiu było śpiewanie. Kolejną moją pasją było urządzanie wnętrz  pomagałam moim znajomym urządzać wnętrza. Właściwie to oni mnie zachęcili do tego, abym to robiła zawodowo. Więc stwierdziłam, że to jest też bardzo artystyczne zajęcie i pogłębiłam się w to dekoratorskie urządzanie. Stwierdziłam, że na blog nigdy nie jest za późno, dodatkowo zainteresowała się tym Polska Telewizja, gdzie w Pytaniu na śniadanie udzielałam ekologicznych i ekonomicznych porad w urządzaniu i pielęgnacji mieszkania. Blog Aga Pomaga jest inspiracją dla kobiet do zmian wewnętrznych i wewnętrznych, że to co nas otacza ma wpływ na nasze samopoczucie. Można powiedzieć, że dbam o sferę psychologiczno-fizyczną kobiet.

Czy ktoś Cię inspiruje w Twoim życiu?

Mnie inspirują kobiety, które mają silne osobowości więc ja nie mam takiej jednej osoby, która by mnie inspirowała. Otaczam się pięknymi, inteligentnymi, silnymi kobietami bo uważam że każda kobieta jest piękna i inteligentna. Jeśli tak kobieta o sobie nie myśli to wystarczy, że ze mną trochę po przebywa to gwarantuje że zmieni zdanie. Często kobiety nie wierzą w siebie i swoje możliwości, staram się im pomagać by odkryły w sobie to co mają najlepsze. Bo każda z nich jest wyjątkowa lecz nie każda o tym wie. Nie musimy zmieniać się pod kogoś, by nas polubił- najważniejsze to być sobą i nikogo nie udawać. Należę do takich osób bez względu czy rozmawiam z mediami, czy osobą którą pierwszy raz spotykam – zawsze jestem taka sama zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Wyglądasz świetnie, powiedź mi jak dbasz o swoją figurę?

Powiem szczerze, że w niektórym wieku same geny to za mało i już nie mam 20  lat. Tak naprawdę to zdrowy tryb życia, czyli nie palę, bardzo mało piję alkoholu, dobrze sypiam. A przede wszystkim dobrze się odżywiam- nie jem makaronu, nie jem chleba lecz za to jem dużo warzyw i ryby. W lato jeżdżę dużo na rowerze, a zimą chodzę na siłownię. Aby dobrze wyglądać trzeba tylko dobrze się odżywiać, uprawiać sport, oraz dobrze się wysypiać. Nie trzeba nic sobie wstrzykiwać, sama natura potrafi zdziałać cuda- jestem tego doskonałym przykładem. Pamiętajmy jednak, że to się samo nie zrobi  drogie Panie i Panowie.